Různé typy židl najdeme prakticky v každém interiéru. Ať už se jedná o kanceláře, úřady, obytné prostory nebo o školní zařízení, v každém tomto postoru najdeme různé druhy židlí, křesel a stoliček. V tomto článku si ukážeme nejčastější a nejpoužívanější druhy židlí a křesel.

Kancelářské křeslo

Tento druh sedacího nábytku nejčastěji najdeme v kancelářích, úřadech a všude tam, kde je vyžadována sedací práce po celou dobu pracovní činnosti. Kancelářských křesel je celá řada, od robustních až luxusních křesel po menší a skromější druhy. Rozdělení kancelářských křesel bývá často podle použitého materiálu a podle ceny.

Kancelářská židle

Často bývá také označována jako kancelářské křeslo, rozdíl bývá spíše v pojmenování. Kancelářské židle bývají subtilnější konstrukce a jsou určeny do běžných kanceláří a administrativních pracovišť. Kancelářské židle bývají buď stabilní nebo pohyblivé na kolečkách. Nejčastěji bývají plastové s čalouněným potahem. Jejich využití je prakticky neomezené, najdme je téměř ve všech prostorách.

Barové židle

Velice populární jsou barové židle. Jední se většinou o židle, které stojí na vyvýšené konstrukci. Jejich použití není jen v barech a pohostinských zařízeních, stále častěji se objevují v různých firemních protorách a také domácnostech. Barové židle vyžadují trochu více prostoru, díky vyšší konstrukci mají širší základnu.Garance doručení 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.cz

Po - Pá 9.00 - 16.00