Možná jste se právě přestěhovali do nového bytu či domu, a proto sháníte šatní skříň. Třeba ji už ale máte delší dobu, ale nevyhovuje vám kvůli designu, nepřehlednosti, velikosti, nebo vám vadí v jiných aspektech. Co je vlastně šatní skříň a podle čeho ji vybírat?

Šatní skříně

Skříně jsou rozmanité a můžeme je dělit podle různých kritérií. Snad tím nejzákladnějším členěním je na policové a šatní, s tím že druhý uvedený typ se vyznačuje zabudovanou šatní tyčí. Slouží tedy pro věšení oblečení.
Samozřejmě se prodává i nábytek, který obě možnosti kombinuje a samostatnou kapitolou je vestavěná skříň s posuvními dveřmi nabízející velký prostor pro věci všeho druhu - od oblečení až po drobné domácí „pomocníky“ (žehličky, vysavače atd.).

Základní kritéria výběru

Před výběrem konkrétní šatní skříně si rozmyslete, kde by měla vlastně být. Zatímco do předsíně volíme obvykle nábytek jen na věšení svršků, pro skříně do ložnice upřednostníme kombinované varianty, do nichž můžeme nějaké prádlo i složit. Skříně si dále nacházejí uplatnění i v dětském pokoji, kde se rovněž hodí spíše kombinované. Máte-li malé děti, věnujte velkou pozornost bezpečnosti výrobku.
Dále si prohlédněte vnitřní uspořádání. Má produkt dostatečnou hloubku? Dokáže pojmout vše, co je třeba? Samozřejmě kromě vašich nároků na rozměry je třeba vzít v potaz i velikost místnosti a jejího uspořádání. Bojujete-li s prostorem, bude pro vás vhodná již výše zmíněná vestavěná skříň. Je-li váš prostor atypický, nechte si ji vyrobit na míru.
Promyslete také materiál nábytku. Klasikou je masiv. Je kvalitní a svým neutrálním vzhledem se hodí téměř do každého interiéru. Počítejte však s vyšší cenou. Pokud chcete ušetřit, sáhněte po dřevotřísce, laminu, MDF desce atd. A co dveře? Budou klasické? Oblíbené jsou skříně s posuvnými dveřmi. Nejsou náročné na prostor.
V neposlední řadě se zamyslete nad designem. Slaďte vybraný produkt s ostatním nábytkem. Díky široké škále dekorů to půjde snadno. Nábytek může být také se zrcadlem. To se obzvlášť hodí do ložnice.
Už máte bližší představu? Teď už najít konkrétní model. Přejeme šťastnou ruku při výběru.Garance doručení 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.cz

Po - Pá 9.00 - 16.00