Pokud sháníte vhodné sportovní a outdoorové vybavení třeba pro turistiku, horolezectví, skialpinismus nebo potápění, zkuste to na Infoto.cz. Naleznete tu kompletní sortiment toho, co potřebujete. Pokud něco konkrétního nenajdete, stačí napsat email a počkat na nabídku.

Pokud potřebujete třeba dalekohled, nejdříve si rozmyslete, k jakému účelu vám bude sloužit. Důležitá je velikost a váha. Menší, turistické dalekohledy využijete pro turistiku a větší v myslivectví. Zásadní je přiblížení. Označení 7 x 50 přibližuje 7x a parametr 10 x 50 pak 10x. Čím větší je přiblížení, tím nižší je komfort pozorování. S větším přiblížením se snižuje stabilita obrazu a zužuje zorné pole. Při větším zvětšení je vidět menší výseč a při pozorování pohybujících se objektů to není vhodné. Klesá i světelnost dalekohledu, důležitá při pozorování za zhoršených světelných podmínek. Nejdůležitější je pro optický výkon kvalita optické soustavy a počet antireflexních vrstev.

Další parametry dalekohledu

Druhé číslo v parametru dalekohledu značí průměr objektivu v mm a definuje velikost dalekohledu. Další číslo, které vám poradí, jak vybrat dalekohled. Dalekohled s parametrem 10 x 50 má průměr předního objektivu 5 cm a jde o standardní velikost. Menší dalekohledy 10 x 26 s průměrem objektivu 2,6 cm jsou lehké, skladné a zároveň mají menší optickou výkonnost. Binokulární turistické dalekohledy ve skořepinovém či textilním pouzdře přes rameno jsou připravené k okamžitému použití. Pokud váháte, vsaďte na dalekohledy Fomei, nebo si nechte poradit na Infoto.cz.

Filtrační láhev Katadyn BeFree

Filtrační láhev vás nenutí kupovat balenou vodu, šetří životní prostředí i peněženku. Kompaktní, jednoduchý a efektivní filtr pro získání pitné vody a lahev z měkkého, srolovatelného plastu připomíná vak na vodu. Když je horko, není třeba vláčet zásoby balené vody. Katadyn BeFree přefiltruje užitkovou vodu z kohoutku v cizině, vodu z karavanových přípojek, plážových pítek i z kalné řeky. Filtr s dutými vlákny funguje na mechanicky tlakovém principu. Tlak vznikne stlačením lahve při pití. Stačí nabrat vodu, našroubovat filtr s pítkem a prohnat vodu přes filtr stlačením do úst. Vodu jde i sát, ale do lahve zpět nevniká vzduch a je to těžší. Filtr odstraní nečistoty větší než 0,1 micron, eliminuje bakterie a částečně eliminuje i pach. Jde o nenahraditelného pomocníka nejen do přírody.Garance doručení 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.cz

Po - Pá 9.00 - 16.00