Vánoce - vše SKLADEM!

0
50001< 
< 

Proč vlastně Vánoce?

Naprostá většina z nás Vánoce slaví ale pravděpodobně málokdo ví odkud se vlastně Vánoce vzaly. Ježíš Kristus se narodil 25. prosince a Vánoce jsou právě oslavou jeho narození. Zajímavé je, že u nás slavíme Vánoce o den dříve, což prý vzniklo omylem. Například v Anglii se Vánoce opravdu slaví 25. prosince ráno. Vánoce jsou tedy svátek ryze duchovní (křesťanský) a první doložená oslava Vánoc proběhla v Římě roku 336. Běžně se Vánoce slaví od 7. století.

Vánoce se postupně staly nejvýznačnějším českým svátkem. Pro většinu domácností už to ale není svátek duchovní, ale spíše šance se sejít s rodinou v klidu a pohodě a vánočními dárky.

Vánoční zvyky

Na Vánoce se provádí mnoho zvyků. Ty se mohou lišit třeba i podle kraje. Společné ale zůstávají večeře v kruhu rodinném, vánoční stromek a vánoční výzdoba - osvětlení.

Vánoční osvětlení

Vánoční výzdoba, která svítí nebo bliká, se stala pro mnoho dospělých zábavou a někdy i soutěží blýsknout se před sousedy. Moderní se staly světelné řetězy, světelné kabely a další úsporné LED vánoční systémy. Novinkou v oblasti vánočního osvětlení jsou LED stromy. Takovým vánočním osvětlením si domácnost změníte opravdu k nepoznání...

Vánoční stromek

I když je dnes vánoční stromek standardní výbavou většiny domácností, nemá příliš dlouhou tradici. První zmíňka o vánočním stromku v české domácnosti je až z roku 1812. Zvyk zdobení vánočního stromku k nám přišel z německa v 16-17 století. Původně měl vánoční stromek ochraňovat členy domácnosti. Vánoční osvětlení bylo na stromku použito pravděpodobně roku 1860. Byly to ale samozřejmě lojové svíčky. Dokážete si představit Vánoce bez vánočního stromku dnes?Garance doručení 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.cz

Po - Pá 9.00 - 16.00