Umělé vánoční stromky SKLADEM - okamžitá expedice!

Nabízíme umělý vánoční stromek, který něco vydrží. Stromky mají výhodu opakovaného použití. Doručení vánočního stromku garantujeme do 48 hodin od objednávky.

Využijte také nabídky vánočního osvětlení.

0
50001Sháníte-li vánoční stromek, trh nabízí tři varianty – živý vánoční stromeček řezaný, vánoční stromek v květináči a umělý vánoční strom, který je od toho pravého k nerozeznání. Výběr vánočního stromečku je jen na vás stejně jako volba zdobení – fantazii se meze nekladou. 

Čas nezastavíme, čas běží jako splašené zvíře. Letní dovolená, školní povinnosti a už přemýšlíme o Vánocích a nákupech dárků. Mezi neodmyslitelný symbol Vánoc patří nejen kapr a vánoční cukroví, ale také betlém a vánoční stromeček.  Tradice stavění betlémů je mnohem starší než výzdoba domů a vánočního stromečku. A kdo založil tradici stavění betlémů? V roce 1223 František z Assisi se rozhodl oslavit narození Krista v jeskyni, kde postavil živé jesle se zvířaty a lidmi. Netrvalo dlouho a tradice stavění betlémů se rozšířila do celého světa.


Zelený vánoční stromek - symbol věčného života

Vánoční strom – původ tohoto symbolu není historiky přesně definován. V mýtech se dočítáme, že strom spojuje tři části světa – kořeny prorůstají do země (Peklo), kmen symbolizuje materiální svět (Očistec) a větve sahají do Nebe. A proč si lidé vybrali jako vánoční stromek jehličnan? Jehličnany jsou věčně zelené, ideální symbol věčného života.


Kde se vzala tra​dice vánočního stromku

Tradice zdobení vánočního stromečku k nám přišla až v 19. století z Německa a první vánoční stromeček se v Čechách rozzářil v Praze vedle domu ředitele Stavovského divadla Jana Karla Leibicha. A jako první dostal od pozvaných přátel i vánoční dárek – splacené směnky. To bylo radosti a vánoční strom musel čekat třicet let, než se stal běžnou tradicí mezi panstvem a měšťanstvem. Dnes se využívá hlavně umělých vánočních stromků - jsou k nerozeznání od těch pravých a díky opakovanému použití nám umožňují ekologické chování a to se dnes cení.


Vánoce bez vánočního stromku určitě ne - umělý nevadí!

Vánoční stromek je symbolem světa a jeho zelené větve jsou symbolem Kristova věčného života. Pro zajímavost - papírová růže zdobící větve byla Panna Marie a rozvěšená jablka symbolizovala Evu jako matku vzniku lidského rodu. Uběhlo spoustu let a zejména mladé rodiny s dětmi si neumí představit oslavu Vánoc bez vánočního stromečku.Garance doručení 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.cz

Po - Pá 9.00 - 16.00