Pokud se chystáte renovovat ložnici a přemýšlíte, jakým nábytkem ji nově vybavit, máme pro vás pár tipů. Nábytku do ložnice je v nabídkách obchodních domů s nábytkem velké množství. Stačí jen vybrat ten správný a vám vyhovující nábytek.

V první řadě bychom si měli určit, kolik peněz chceme do nábytku investovat. Od toho se pak bude odvíjet kvalita vybraných materiálů. Na trhu najdete spoustu nabídek jak kvalitního dřeva, tak levné imitace. Nezapomeňte, že nízká cena se může podepsat na kvalitě výrobku. Taková postel vyrobená z překližky vám určitě po zbytek života nevydrží.

Výběr postele

Pokud jste se rozhodli pořídit do ložnice novou postel, myslete hned na několik důležitých faktů. Prvním je rozměr postele. Změřte si místo, kde bude postel umístěna. Dále zvažte, kolik lidí bude lože obývat. Podle toho můžete pořídit postel jednolůžkovou nebo rozkládací jednolůžkovou postel pro případné návštěvy. Rozměry jednolůžkových postelí se pohybují od 80x200 cm do 100x 200 cm. Pokud jste dva, ideální je dvoulůžková postel s úložným prostorem. Do něj můžete ukládat ložní prádlo, peřiny anebo jiné těžko uskladnitelné věci či oblečení.

Do postele kvalitní matraci

Výběr kvalitní matrace je asi to nejdůležitější. Aby byl váš spánek opravdu kvalitní, je zapotřebí vybrat matraci, která vám bude vyhovovat. Tu můžete vybrat podle vaší váhy. Obecně platí, že čím větší váha člověka, tím tužší matrace. Vybírat můžete z matrací paměťových, kokosových, bambusových či pěnových. Každá má své plusy a mínusy. V každé dobré prodejně vám ochotně poradí a matrace si můžete přímo na prodejně vyzkoušet. Pozor dejte hlavně u čalouněných postelí. U nich jsou matrace již součástí konstrukce a nedají se měnit. Zvláště u takovýchto typů postelí je dobré si je přímo na prodejně vyzkoušet.

K posteli noční stolek

Noční stolek je pro některé z nás nezbytná součást ložnice. Některé noční stolky mohou být součástí ložních setů. Pokud si je budete vybírat samostatně, můžete opět narazit na různé ceny a s tím spojenou kvalitu výrobku. Dbejte na to, aby noční stolek byl stejně vysoký jako rám postele. Pokud by byl příliš vysoký, mohli byste během vašeho spánku přijít lehce k úrazu. Co se týká designu, na trhu najdete širokou škálu modelů. Od jednoduchých se šuplíky až po rafinované. Opět záleží na všem gustu a možnostech.

Šatní skříň

Před výběrem šatní skříně si změřte prostor, kde bude šatní skříň stát. Podle toho pak můžete vybrat skříň s posuvnými či otevíracími dveřmi. Pokud máte v ložnici opravdu malý prostor, zkuste se informovat o vestavných skříních. Zaberou méně místa, ale jejich pořizovací cena může být vyšší. Vybírat můžete opět z různých designů. V nabídce najdete dřevěně masivní skříně, dřevotřískové skříně anebo i látkové skříně. Pokud si koupíte skříň a zjistíte, že se do ní vše nevejde, je možné dokoupit skříňové nástavce. Myslete také na to, že větší skříně nabízí více prostoru a tím tak mohou odpadnout náklady na pořizování dalšího nábytku, jako třeba komod na spodní či ložní prádlo.Garance doručení 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.cz

Po - Pá 9.00 - 16.00