Polstrování na zahradní lavice

0
50001



Pokud jde o povrch sedáků a polstrů na zahradní lavice, musí být velmi příjemné na dotek a pohodlné, což naše materiály splňují. Stoprocentní bavlna je předem vysrážená, protože jak známo, má menší odolnost vůči vodě a vlhkosti i omezenou barevnou stálost. Při praní se pak nemůže srazit, pokud ji perete dle návodu. Proto se u bavlny používají speciální úpravy. Z dalších materiálů se používá kombinace bavlny se lnem. Z těch kvalitnějších jsou na trhu směsové tkaniny vyrobené na bázi různého poměru použité bavlny a polyesteru, přizpůsobené účelu jejich použití. Potahy na zahradní lavice ze stoprocentního polyakrylu nebo v jejich kombinaci s polyesterem či bavlnou jsou pak další oblíbenou variantou. Polyester a jiná speciální umělá vlákna jsou v současné době pro venkovní použití ideální volbou. Dralon se opticky vyrovná bavlně, má čtyřkanálková vlákna s velkou schopností odvádět vlhkost bez absorpce do vláken, s vysokou voděodolností, odolností proti slunci a stálobarevností.

Polstry na zahradní lavice

Na tvrdou zahradní lavici rozpálenou od slunce nebo studící v chladném večeru si asi jen tak nesednete, ať už je vyrobena z jakéhokoliv materiálu. K pohodlnému posezení proto potřebujete pohodlné polstry. Naše polstry jsou trvanlivé, barvy nepouštějí a neblednou, díky silikonové úpravě jsou vhodné a odolné proti znečištění a vodě. Použité látky jsou potištěné nebo barvené. Nečistoty lze z polstrů snadno vykartáčovat, tekutiny velmi dobře odsát hadříkem a dají se snadno prát. Zvolit můžete i milrovlákno ošetřené teflonovou technologií.  Naše polstrovaní nezničí kyselé deště, rozlité červené víno či džus. Praním nezměníte vlastnosti materiálu. Barvy si svůj vzhled zachovávají i při dlouhodobém vystavení intenzivnímu dennímu světlu.

Doporučujeme i skvělá zahradní lehátka z naší nabídky.

Volba polstování na zahradní lavice

Některé potahy mívají zip, takže je snadno sejmete a vyperete. Ke standardizovaným polstrům patří pojetí se zipem nebo bez zipu, s lemem či bez lemu, prošívané kroužkovým stehem nebo hladké. Příjemnou a užitečnou součásti polstrů bývá upevnění například prostřednictvím dobře nastavitelné stuhy se sponou nebo pomocí tkaniček. K některým typům podušek patří i odepínatelný podhlavník, který se dá snadno odklopit, k jiným zase přepravní obal, který lze i dokoupit, stejně jako bedny na polstry. Od typu použitých materiálů a náročnosti jejich zpracování se pochopitelně odvíjí i cena, která se často stává poměrně dobrým vodítkem výběru. Rozhodně se vyplatí nešetřit a zvolit si kvalitní tkaniny a polstry. Rozměry polstrů na zahradní lavice jsou standardizované, ale vždy je dobré volit podle vašeho konkrétního rozměru lavice, proto vždy měřte a porovnávejte. 



Garance doručení 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.cz

Po - Pá 9.00 - 16.00