Z rozsáhlého průzkumu provedeného během minulého roku vyplývá, že nečekaný výdaj ve výši 10 000 Kč by položil na lopatky asi polovinu českých domácností. Mnohem závažnější a alarmující je ovšem i skutečnost, že zcela bez rezerv je neuvěřitelných 1,8 milionu domácností. Zkažená pračka nebo lednička ještě nemusí znamenat konec světa. Stačí se uklidnit a popřemýšlet nad možností, jak tento problém vyřešit  finančně co nejméně bolestivě. Možnosti je několik. Můžete dát opravit tu starou, nebo také koupit spotřebič z druhé ruky. Pokud se přece jen rozhodnete zakoupit si spotřebič nový, doporučujeme prolistovat si co nejvíce letáků. Důsledným porovnáním můžete totiž ušetřit až několik 1000Kč. Pokud vám přece jen stále nějaké ty "kačky" chybí, nezoufejte, stále je zde několik možností jak situaci vyřešit.

Finanční injekce od rodiny nebo známých

Mnohým z nás je prosba o peníze u rodiny nebo přátel proti srsti. Na druhou stranu jde o jeden z nejbezpečnějších způsobů, jak získat peníze navíc. To vše samozřejmě bez vysokých úroků a sankcí. Pokud tuto možnost zvolíte, měli byste vždy uzavírat alespoň jednoduchou smlouvu, v níž stanovíte termín splatnosti a další nezbytnosti. Možná vás to zarazí, ale i ta nejpevnější přátelství či rodinná pouta dokáže zpřetrhat jedna jediná půjčka.

Kontokorent nebo kreditní karta

Zřídili jste si u banky kontokorent účet nebo kreditní kartu? Pak budete moci čerpat finanční prostředky „do mínusu“. Pokud vám tedy nečekaně odejde pračka nebo lednička a vy zrovna nebudete mít po ruce peníze navíc, můžete využít této možnosti, která je pro tyto případy doslova jako stvořená. U kreditní karty navíc většinou existuje tzv. bezúročné období – doba, po kterou neplatíte žádné úroky. U kontokorentu sice úroky jsou, nebývají ale nikterak vysoké.

Bankovní půjčky

Drtivá většina žadatelů o půjčku míří v první řadě do banky. Zde na ně čeká třeba půjčka ihned na účet, k níž ale vede mnohdy trnitá a neschůdná cesta. Bankovní úředník totiž bude chtít znát příjem klienta a jeho výši. Zajímat ho budou i údaje o zaměstnavateli, bonita žadatele, ale i závazky z minula. Žadatel také bude dokládat potvrzení o příjmech od zaměstnavatele, což může dobu nutnou pro vyřízení půjčky nepříjemně prodloužit. Pokud navíc bankovní úředník vyhodnotí klienta jako příliš rizikového, půjčku mu neschválí.

Nebankovní půjčka jako možná záchrana

Pokud vás v bance odmítnou, nabízíjí se jako vhodná alternativa nebankovní půjčky. U většiny z nich není potřeba dokládat účel, navíc je vyřídíte pěkně z pohodlí vašeho domova. Nemusíte tak nikam chodit, vyřizovat potvrzení od zaměstnavatele – zkrátka a jednoduše vyplníte online žádost a odešlete. Jakmile ji věřitel schválí, obratem zasílá peníze. Třeba taková půjčka před výplatou, u níž potřebujete peníze opravdu rychle, se může na vašem účtu objevit do 24 hodin. Vždy samozřejmě záleží na bance, u níž má veden účet klient a věřitel. Pokud se banky shodují, peníze jsou připsány okamžitě, v opačném případě do 24 hodin od jejich odeslání.

Náš tip: Využijte promo nabídek některých společností, které mají ve svém portfoliu první půjčku zdarma. Nabídka platí pro nové klienty, kteří po splnění několika jednoduchých podmínek neplatí za půjčku úroky nebo poplatky.

Pozor na rizika

Ať už zvolíte kteroukoli variantu, vždy je potřeba počítat s určitými riziky, která rozhodně nejsou zanedbatelná. U kreditních karet je důležité „nepřešvihnout“ bezúročné období, u bankovní půjčky zase počítat se skutečností, že cesta k ní nebude jednoduchá. V případě nebankovních poskytovatelů je potřeba sázet na známé a ověřené firmy. Porovnat si online nabídky, víte například zde. Zároveň je také důležité kontrolovat termíny splatnosti a půjčovat si pouze nezbytnou částku, jejíž splátky neohrozí vaši životní úroveň.Garance doručení 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.cz

Po - Pá 9.00 - 16.00