Nakládací činky

Nakládací činky s garantovaným dodáním do 2 dnů

Píšeme pro vás: jak cvičit - rádce

0
50001< 
< 

Činky se vyrábí v mnoha variantách. Jako základní rozdělení můžeme uvést nakládací činky a činky jednoručky jako cvičební nástroj první volby. Obouruční typ činek je pak vhodný pro posílení téměř všech potřebných svalů v našem těle. Pro kabrňáky a opravdu pokročilé jsou zde vzpěračské tyče. Zde pak využijeme i nakládací činkový set. Nakládací činky si pak můžeme regulovat podle zvyšovaných cílů a momentálního typu tréninku.

Co je důležité při výběru činek nakládací činky a činek obecně

Pokud se už rozhodnete zakoupit si své činky domů, je velmi důležité zaměřit pozornost na jejich základní parametry. Prvním krokem je ujasnit si, k čemu vlastně budou činky sloužit a zda bude vaše cvičení silové nebo spíše dynamické. Pak jdeme podle preferencí. Základními kritérii pro výběr činek jsou tři parametry, jako je provedení činek, jejich materiál a váha činek. Pokud jste vyloženě atlet nebo jdete do aerobního a dynamického cvičení s činkami, můžete zvolit činky bez nakládání. Možná ale budou vhodnější regulovatelné jednoruční nakládací činky nebo rovnou celý nakládací činkový set.

Nakládací činky nebo činky klasické

V případě, že je pro vás důležitá hlavně nízká váha, nakládací činky si nechte na později, neboť vysoká hmotnost je při dynamické zátěži nevhodná. Zároveň se ale používaná váha asi nebude výrazně měnit a činky bez nakládání vám stačí. V ostatních případech je při silovém cvičení dobré zvolit právě činky nakládací, abyste mohli přidávat a ubírat hmotnost za pomocí kotoučů. Není dobré začít s vysokou hmotností, ale zvolit nejprve nižší váhu a postupně při pravidelném tréninku nakládat více. Jak začne docházet ke zbytnění a zmnožení svalových vláken, můžete postupně a progresivně zvyšovat váhu. V tomto případě si zvolte činky nakládací, u kterých lze váhu postupně měnit, ať nejste odkázáni na neustálé pořizování nových činek.Garance doručení 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.cz

Po - Pá 9.00 - 16.00