Činky Kettlebell

Skvělé činky Kettlebell. Každá je skladem. Objednáte a do 2 dnů už cvičíte!

Píšeme pro vás: jak cvičit - rádce

0
50001< 
< 

Činky Kettlebell zejména pro cvičení zádových svalů

Kromě klasických druhů činek jsou zde i speciální činky kettlebell, v překladu bublina. Jde o název pro speciální druh činek používaný obzvláště k procvičení našich zádových svalů. Činka má tvar koule a zploštělou spodní část. Hmotnost těchto činek je opravdu různá a pohybuje se od 4 až 48 kg. Jde o trochu jiné činky než třeba činky na aerobic, které využijí zejména ženy při aerobní cvičení bez kyslíkového dluhu a v kondiční způsob posilování. Mají ale i něco společného, také se hodně používají pro něžné pohlaví, lépe se drží a jsou variabilnější na použití, proto je kettlebell pro ženy velmi vhodný. Použití takovýchto činek je mnohem šetrnější a účinnější právě na posilované zádové svaly.

Materiál činek a činky kettlebell

Pokud opravdu chcete, aby vám činky sloužily po dlouhou dobu, volte nejlépe slitiny ocele. Můžete volit činky z chromové ocele anebo litiny. Činky chromové jsou dražší, ale jsou také z toho nejkvalitnějšího materiálu. Dalšími materiály je plast a pryž. Materiál samozřejmě sice méně vydrží, ale na některé typy činek se hodí víc. Pryžové činky mohou někdy špinit ruce, proto dbejte na kvalitu. Velkou výhodou plastu a pryže je nízká pořizovací cena. Začátečníci, kteří si chtějí cvičení s posilovacími činkami nejdřív vyzkoušet, mohou začít i s nimi. Slitinové činky jsou takovou dobrou investicí do budoucna, když se rozhodněte pro určitý styl posilování a činky často nebudete měnit nebo to prostě neřešíte.

Váha činek kettlebell

Začátečník by si měl hlídat start a hlavně jej nepřepálit. Začínat s nízkými váhami (jednoručky) se určitě vyplatí, nic se nemá uspěchat a vše má svůj čas, což platí i pro posilování. Pokud jde o nakládací činky, je dobré začínat s váhou činky okolo 10 kg. Pro úplné začátečníky je ideální start zvolený s nakládací činkou, která má svou základní váhu asi 7 kg. Pro silové užití je opravdu vhodné pořídit si raději celkový set s možností nakládání kotoučů. U činky kettlebell řešíme zda je to činka pro muže nebo kettlebell pro ženy. Pokud má váhu od 4 až 48 kg, začínáme s tou nejlehčí. U žen je tato činka velmi oblíbená. S postupným zlepšováním naší fyzické kondice zároveň přecházíme na vyšší váhu činky.Garance doručení 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.cz

Po - Pá 9.00 - 16.00