Ketonová dieta - je skutečně pro každého? V poslední době se o hubnutí za pomoci diety, omezující sacharidy a naopak protěžující proteiny, hodně mluví. Ketonová, Dukanova nebo Bílkovinová dieta se chlubí svou šetrností ke svalům a rychlým odbouráváním tuků z těla. Mohou si ji však skutečně dopřát všichni?

Zdravé hubnutí předpokládá, že tělo nikdy nebude hladovět, protože bude mít vždy k dispozici dostatek kvalitních živin. Díky tomu je hubnutí rovnoměrné, zdravé a bez negativního vlivu na svalový aparát. Tyto parametry splňuje ketonová dieta bez výjimky.

Rádi hřešíte? Pak si dejte pozor

Princip ketonové diety spočívá v omezení přísunu jednoduché energie, především sacharidů. Organismus tak získá nutričně hodnotnou stravu, ale téměř žádnou energii pro běžné aktivity. Tu je tedy třeba získat jinde - v tucích. Jde o proces, který se nazývá ketóza a při poctivém dodržování diety k němu dojde už během třetího dne. Kila pak začnou rychle ubývat bez nutnosti dodatečné fyzické aktivity (i když ta může celý proces výrazně urychlit).

Problémem však je, že jakýkoliv drobný hříšek vás velmi rychle vrátí zase na začátek. Pokud jste tedy se svou vůlí trochu na štíru, ketonovou dietu si dobře rozmyslete.

V těhotenství a při kojení na ketonovou dietu zapomeňte

Nejrůznější návody na téma jak zhubnout po porodu zmiňují ketonovou dietu jako velmi dobrý a rychlý prostředek. Má to ale háček - nesmíte své dítě kojit. Spalováním tuků se totiž do krve zároveň uvolňují usazené toxiny, které bez překážky procházející do mateřského mléka. A ze stejného důvodu nejsou žádné diety doporučovány ani v těhotenství. Zdraví dítěte by totiž mělo být vždy na prvním místě.

Intolerance laktózy? Tady opatrně

Jestliže pro vás výše zmíněné body neplatí, možná se už s chutí poohlížíte po nějakém výživovém programu s jídelníčkem na několik týdnů, který vám zaručí rychlé a trvalé zhubnutí. Pokud však trpíte alergií na laktózu nebo její intolerancí zpozorněte a vždy se ptejte na podrobné složení produktů. Většina z nich se totiž této složce nevyhýbá, naopak. Vaše nová dieta by vám tak mohla přinést víc problémů než užitku. Garance doručení 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.cz

Po - Pá 9.00 - 16.00