Kuchyňské skříňky jsou často opomíjeným zbožím, přitom se můžete spálit už při jejich výběru. Skříněk existuje mnoho typizovaných rozměrů a každý z nich je určený do kuchyňské linky o přesně dané velikosti. Jestliže kupujete kuchyňské skříňky odděleně od kuchyňské linky a pracovní desky rozhodně si zjistěte potřebné rozměry, aby skříňky správně pasovaly

Skříňky pro kuchyňské spotřebiče

Přesné rozměry jsou určeny i skříňkám pro kuchyňské spotřebiče. Tyto skříňky jsou speciálně upraveny takovým způsobem, aby správně odváděly teplo nebo případný odpad ze dřezu nebo kuchyňských spotřebičů. Při návrhu kuchyně tak počítejte s tím, že kuchyňské skříňky nelze svévolně měnit a jejich rozměry jsou přesně určeny typem a velikostí spotřebičů. Mezi typicky využívané skříňky patří skříňky pod dřez, pro vestavěný sporák, pro kuchyňské zásuvky a další vybavení kuchyně.

Kuchyňské skříňky pod dřez

Skříňka pod dřez je praktickým úložným prostorem pro běžně užívané kuchyňské potřeby. Samotný dřez se do skříňky pouze vsadí a odkapávací plocha může být umístěna nad jiným spotřebičem.

Obvykle  mívají kuchyňské skříňky pod dřez šířku od 45 do 60 cm a může na ni být umístěn jednodřez nebo jednodřez s odkapávací plochou. Větší skříňky o rozměrech od 80 do 90 cm jsou určeny pro dvoudřezy, nebo typizované rohové dřezy, které jsou určené pro specificky řešené kuchyně.  

Ukládací prostor dřezové skříňky není nijak veliký (nezapomínejte na sifon a hloubku dřezu) a rozhodně se nedoporučuje využívat pro ukládání nádobí. V ideálním případě se pod dřez ukládá odpadkový koš nebo sada čistících prostředků.

Skříňka pro vestavnou troubu

Typická velikost kuchyňské skříňky pro vestavnou troubu je 60x60 cm, pro široké trouby je šířka prodloužena na 90cm. Obvyklým řešením je dnes koupě samostatné varné desky a trouby, přičemž trouba má běžných 60cm a varná deska 90cm.

Specifické je umístění trouby do rohu kuchyně, které ale vyžaduje více místa. V půdorysu by mělo být vyhrazeno cca 105x105 cm místa, aby se 60cm široká rohová skříňka dala umístit. Myslete na to, že při umístění trouby do rohu vznikne mnoho nevyužitelného prostoru oproti běžnému umístění. Rohové trouby umisťujeme výhradně do prostorných kuchyní.

Výsuvné skříňky

Kuchyňské skříňky mají v prvé řadě ulehčovat práci v kuchyni a manipulaci s používanými prostředky. Pro ukládání příborů, nožů a dalších kuchyňských potřeb jsou ideální skříňky pro výsuvy. Vždy se dopředu ujistěte, že výsuvy budou se skříňkami kompatibilní a nestane se tak, že budete muset skříňku nebo výsuv měnit. Pokud je to možné, kupujte skříňky a výsuvy od stejného výrobce, abyste si zajistili, že spolu budou bezchybně pasovat.Garance doručení 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.cz

Po - Pá 9.00 - 16.00