Krásná jablíčka přímo z vlastní zahrádky samozřejmě chutnají mnohem lépe, než je tomu u jakýchkoli kousků ze supermarketů. Domácí pěstování se totiž obejde bez zbytečné chemie dalších látek, jež podporují růst a následné dozrávání ovoce. I proto se vyplatí vypěstovat si spousty krásných plodů přímo na vlastní zahradě, respektive ve svém sadu. Jakou odrůdu jablek ale volit? Právě na to se zaměříme v následujících řádcích. Společně se přesvědčíme o tom, že možností je skutečně spousta.
Pozdně letní Ametyst
Koncem srpna zrají jablka poměrně známé odrůdy Ametyst. Vyznačují se střední velikostí a atraktivním vzhledem, jemuž dominuje červená barva. Chuť se vyznačuje velmi silným aroma. Důležitá je u ní i dlouhá výdrž, a to až 1 měsíc. V červnu je třeba probírat plody. Obávat se nemusíte strupovitosti, jelikož odrůda je vůči ní rezistentní.
Červenoplodá Daria
Jestliže chcete mít raně letní odrůdu s červenými plody, vsaďte na odrůdu Daria. K jejímu zrání dochází již na počátku měsíce srpna. Typická je Daria střední velikostí svých plodů a vynikající chutí. Máte-li doma odrůdu Letní průsvitné, můžete ji klidně právě tímto kultivarem nahradit. Je totiž rezistentní vůči padlí i strupovitosti. Výborná je Daria pro moštování.
Kavalír mezi jablky James Grieve Double Red
Mezi pozdně letní odrůdy jablek se řadí mimo jiné také barevná varianta kultivaru James Grieve. K jeho zrání dochází na začátku měsíce září. Uchovat lze tato jablka 4 týdny a následně dochází k moučnatění. Plody jsou větší a vyznačují se sytou červenou barvou. Typická je tato odrůda i rezistencí vůči padlí i strupovitosti.
Červenorůžový Miodar
Chuťově jedinečné plody získáte na konci července díky odrůdě Miodar. Její plody jsou střední až velké a jejich tvar je zcela unikátní. Zapotřebí je u této jabloně speciální letní řez, který pomůže ke zbarvení plodů v koruně.
Více o pěstování jabloní a spousty informací o zahradě najdete v online magazínu nasezahrada.com.