Jak vybrat párty stan - průvodce

Jmenuji se Michael Sibera - napsal jsem pro vás tohoto průvodce.

Rád se o vás osobně postarám, pomůžu s výběrem. Pište na michael@t-zbozi.cz

Pomůžu vám s přemýšlením a vhodnými úhly pohledu při výběru toho správného párty stanu :-)

Navigace: |  NEJLEVNĚJŠÍ  |  KONSTRUKCE  |  VELIKOST  |  GRAMÁŽ PLACHTY  |  BOČNÍ STĚNY  |  PŘÍSLUŠENSTVÍ  |

Jak na nejlevnější řešení

Koupit nejlevněší párty stan je extremně jednoduché. V kategorii párty stanů si necháte vyfiltrovat od nejlevnějšího. Tím by se dalo říct, že jednoduchost končí.

Zde velmi pečlivě zvažujte jestli chcete párty stan spíše jako stínění a na krátkou dobu a jestli se chcete obávat každého menšího větříku. U nejlevnějších kousků narazíte na malou gramáž krycí plachty (o gramáži píšu zde), tenkou konstrukci a nikde se nedá sehnat jakýkoliv náhradní díl (nejen u nás, ale opravdu nikde!).

Chápu, že každá ušetřená koruna je dobrá. Od párty stanu za 800,- Kč včetně DPH ale nemůžete čekat zázraky. Doporučuji zlatou střední cestu.

Jakou konstrukci

Základem každého párty stanu je nějaká nosná konstrukce. Kvalita takové konstrukce je základem pro dobré vlastnosti celého párty stanu. Konstrukcí je v nabídce celá řada. Dají se rozdělit dle principu skládání na nůžkové a klasické.

Stany s nůžkovou konstrukcí

Na obrázku vidíte nůžkovou konstrukci. Funguje stejně jako nůžky nebo pantograf u tramvaje. Většinou jsou hliníkové, velmi lehké a extrémně rychle sestavitelné, snadno přenositelné a převozitelné a hlavně stabilní, mají dobrou výdrž. Stany s nůžkovou konstrukcí mohu dobře doporučit.

Naše nabídka nůžkových stanů.

Stany s klasickou trubkovou konstrukcí

Stany, které jsou označeny jinak než nůžkové mají konstrukci většinou trubkovou. U párty stanů za 800,- Kč jsou to trubky velmi tenkostěnné. U stanů dražších už jde tloušťka i průměr nosných trubek nahoru. Zde se již není čeho bát. U stanů větších rozměrů už není možné využít výhod nůžkové konstrukce.

Všechny konstrukce mají společnou možnost stan kdykoliv složit a zase rozložit.

Jakou velikost

Zahradní stany nabízíme v mnoha velikostech od 2 x 2 m až po 6 x 12 m. Na začátku je opět úvaha k čemu bude stan sloužit. Pro malou rodinu (2 dosp 2 děti) stačí nejprodávanější párty stan 3 x 3 m. Druhým nejprodávanějším rozměrem je 3 x 6 m - zde už umístíte 8 až 12 lidí.

|  NEJLEVNĚJŠÍ  |  KONSTRUKCE  |  VELIKOST  |  GRAMÁŽ PLACHTY  |  BOČNÍ STĚNY  |  PŘÍSLUŠENSTVÍ  |

Jakou gramáž krycí plachty

Všimněte si, prosím, v popisu jednotlivých produktů, že různé stany mají jinou gramáž krycí plachty. Zní to odborně. Je to ale jednoduché. Slovo gramáž v sobě skrývá informaci kolik gramů materiálu nese plachta 1 x 1 m. Čím je gramáž větší, tím lépe.

Párty stany v nejlevnějším provedení disponují gramáží okolo 110 g/m2 - takové plachty slouží pouze v případě stínění a jemného deštíku. Při větším dešti zažijete uvnitř párty stanu mírné vlhko - voda se uvnitř  jakoby "rozprašuje".

Doporučujeme zlatou střední cestu gramáže okolo 270 - 300 g/m2 - je to léty ověřené řešení fungující opravdu dobře.

Nabízíme i stany s přídomkem DELUXE. Ty nabízí gramáž až 500 g/m2. Opravdu nekompromisní ochrana před deštěm. Pokud vám jde o naprostou jistotu nepropršení, volte tuto variantu. Vysoká gramáž se projevuje na vyšší hmotnosti stanu.

Možnosti bočních stěn

Boční stěny již nepotřebují tak "vysokou" gramáž jako střecha neb na boční stěny nikdy nepadá déšť kolmo.

Stan můžete mít logicky s jednou, 2, 3 nebo 4mi stěnami. K dispozici je i provedení, že je každá stěna zvlášť nebo v kuse v celoobvodovém provedení. Co je lepší záleží na způsobu použití. Nabízí se uvažování: když už se stan kupuje, je lepší se všemi bočnicemi ať je klid nebo chcete ušetřit korunky a stačí provedení třeba se 2mi bočnicemi... Při deštíku ale můžete trochu trpět :-). Pro vytvoření stinného místa 2 bočnice stačí.

Některé stany nabízejí i možnost "okna" - průsvitné místo v bočnici - to je důležité pokud toužíte po denním světle uvnitř.

Vhodné příslušenství - možnosti

Při nákupu párty stanu je dobré přemýšlet i o vhodném příslušenství. 

Moskytiéry

Pokud jste blízko vodní plochy, určitě přijdou vhod skvělé moskytiéry, které snadno připevníte namísto jedné nebo třeba všech bočních stěn. Oceníte klid od otravného hmyzu obzvláště ve večerních hodinách. Pokud vybíráte moskytiéru - tedy síť a rozhodujete se mezi bílou nebo černou, určitě vyberte černou - je přes ní daleko lépe vidět než přes bílou.

Párty osvětlení

Žádná jiná věc nedokáže vytvořit vaší párty tak skvělé momenty k zapamatování jako právě vhodné párty osvětlení. Veškeré z naší nabídky prošlo náročnou německou certifikací GS a je samozřejmě vhodné i pro venkovní použití díky certifikaci IP44.

Závaží

Většina párty stanů je vybavena kotvícími provázky. Daleko praktičtější jsou ale závaží, která připevníte ke stojné noze stanu. Provedení může být: těžké kovové závaží nebo závaží jako schránka, kterou naplníte pískem. Závaží využijete i v případě stavby stanu na betonové ploše, kde nechcete vrtat otvory pro připevnění kotvících lanek.

Přenosné tašky

V případě, že není součástí balení stanu přenosná taška, není problém dokoupit.

Sestavte si váš stan z jednotlivých dílů

Ano i taková možnost tu je. V kategorii příslušenství najdete mnoho náhradních dílů, když se něco porouchá. Pokud ale chcete třeba párty stan s každou boční stěnou jiné barvy, neváhejte nakoupit po jednotlivých dílech a užít si to :-)

|  NEJLEVNĚJŠÍ  |  KONSTRUKCE  |  VELIKOST  |  GRAMÁŽ PLACHTY  |  BOČNÍ STĚNY  |  PŘÍSLUŠENSTVÍ  |

Prosím, vyberte si svůj vysněný párty stan:

Jmenuji se Michael Sibera - napsal jsem pro vás tohoto průvodce.

Rád se o vás osobně postarám, pomůžu s výběrem. Pište na michael@t-zbozi.czGarance doručení 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.cz

Po - Pá 9.00 - 16.00