Naše malé děti jsou tím nejcennějším pokladem. Kvůli ním jsme ochotni obětovat cokoli a největší odměnou pro nás je jejich sladký úsměv a rozzářené oči.

Už od prvních okamžiků života věnujeme svým ratolestím bezvýhradnou lásku a péči a jsme schopni udělat vše pro to, aby náš potomek byl spokojený a šťastný. Krmíme ho kvalitními potravinami, oblékáme  a neváháme probdít celé noci u jeho postýlky, když je nemocný.  To ale není zdaleka vše, co musíme udělat!  Aby bylo dítě skutečně šťastné, musíme se o něj starat také po psychické stránce.

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš!

Psychika malého dítěte je velice tvárná a křehká, co pochytí a naučí se v takto raném věku, bude s ním nejspíše putovat celý život.

Aby se dítě mohlo rozvíjet a zdravě růst, musíme ho účinně stimulovat a motivovat. Bez dostatku podnětů se rozum dítěte nebude vyvíjet a na opravdový malér je zaděláno. V takovém případě totiž hrozí následky v podobě vady řeči, nesoustředění se a dalších psychických problémů, projevujících se v pozdějším věku dítěte, které mohou vést až k nezvládnutí školních povinností a dalším řetězícím se problémům.

Zabránit takto hororovému scénáři je přitom tak jednoduché! Stačí, když s dítětem budeme neustále komunikovat a dopřejeme mu kvalitní hračky, rozvíjející jeho mysl.

Dbejte na kvalitu, ne na kvantitu

Dítě nemusí mít doma zrovna celou hračkárnu, bohatě bude stačit, pořídíme-li mu pár opravdu kvalitních hraček. Ale které hračky to vlastně jsou a jak je poznáme?

Hlavní roli při výběru hraček hraje věk dítěte. Kupujeme-li hračku pro nejmenší, kupujeme ji teď a ne, aby si s ní mohlo hrát až za rok. Hračka musí odpovídat věku dítěte, protože jedině tak bude rozvíjet jeho dovednosti. Asi těžko si dovedeme představit batole hrající si z funkčním robotem, sestaveným z miliónu součástek, na druhou stranu ani pro nastávajícího adolescenta nebude gumová kachnička to pravé ořechové.

Výrobci a prodejci většinou uvádějí věkové rozhraní na obalu, to ovšem berte s rozumnou rezervou. Při koupi se především přiklánějte k individuálním schopnostem a osobnosti vašeho dítěte. To, co zvládne jedno dítě určitého věku, nemusí zvládnout druhé a naopak.

Vybíráme-li hračku pro nejmenší, musíme počítat s tím, že tato hračka bude dítětem často ochutnávána. Proto je velice důležité, aby neobsahovala žádné oddělitelné malé části, které by mohlo dítě spolknout či vdechnout. Zároveň nesmí obsahovat žádné chemické látky ani jiné škodliviny, uvolňující se do těla miminka.

Hlavní prim u hraček pro nejmenší je také jejich barevnost. Novorozené miminko vidí první tři měsíce pouze blízké a kontrastní předměty, proto čím barevnější hračka bude, tím bude pro dítě poutavější. Co se týče sluchu miminka, je na rozdíl od zraku daleko vyvinutější. Při pořizování zvukové hračky pro nejmenší však platí zásada, že zvuk musí být krátký, jednoduchý a ne moc hlasitý, aby nedošlo k poškození citlivého ouška malých dětí.

Nepodceňujte výběr hraček pro nejmenší a kupujte jim pouze ty kvalitní, díky nimž budou moct rozvíjet svůj potenciál, protože jejich štěstí je i vaše štěstí!Garance doručení 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.cz

Po - Pá 9.00 - 16.00