Velké prostorné koupelny dávají možnost uspořádat vše podle svých představ, potřeba  fantazií. Ale, co koupelny malé? Jak vyřešit rozmístění v nich?

Naštěstí výrobci koupelen myslí i na majitele ne příliš prostorných koupelen. Vyrábějí se chytré úložné prostory, koupelnový nábytek v menších velikostech i praktických designech.

Umyvadlo, kde je jeho optimální umístění?

Nejen z pohledu designu, ale také kvůli praktičnosti, je vhodné umyvadlo umístit blízko dveří do koupelny. Bohužel ve většině domácností se umyvadlo nachází v nejzazším koutě. Umyvadlo by mělo být nejméně 60 cm veliké, menší modely jsou nepraktické z pohledu stříkající vody.

Prostor okolo umyvadla je třeba také vzít v potaz. Mezi jím a například vanou či sprchovým koutem musí být minimálně 70 cm volného prostoru. K tomu, abyste správně nalepili dlaždičky je dobré použít řezačku na dlaždičky, která se dá koupit např. Zde.

Bidet, pro mnohé nepostradatelná součást koupelny!

Bidet je v mnohých domácnostech zcela běžným vybavením, avšak pokud jej nemáte, můžete získat stejnou službu i od ruční sprchy. Bidet by měl být umístěný poblíž toalety spíše v zadní části koupelny.

Vana se vejde i do malé koupelny!

I v případě, že nejste majitelem velké koupelny, můžete si dopřát relaxu v podobě vany. Snad každý výrobce se snaží do své kolekce van dát i chytré menší vany, které se vejdou i do toho nejmenšího koupelnového prostoru. Vana by měla mít zástěnu, aby nestříkala voda na podlahu. Vanu je nejlepší umístit do zadní části koupelny, kde si budete moci užít soukromí a klidu.

Optické zvětšení koupelny - Jak na něj?

Svou koupelnu můžete na pohled zvětšit správnou kombinací barev, nejen na koupelnovém nábytku, ale také samotné obložení udělá mnoho. Při obkládání koupelny myslete na to, kam umístit tmavší dlaždičky, kam se hodí světlé barevné kombinace atd.

Jak jste uspořádali svou koupelnu Vy?Garance doručení 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.cz

Po - Pá 9.00 - 16.00