Česko zachvátilo doslova slevové šílenství. Už v roce 2010 doslova jako houby po dešti začaly vznikat slevové portály. Těm začaly ve velkém měřítku postupem času konkurovat slevové kupony. O co se jedná?

Co je to slevový kupon

Oblíbeným nástrojem se staly hlavně u maloobchodníků. Tyto kupony mají zpravidla časově omezenou platnost, mnohdy je jejich uplatnění omezeno i dalšími podmínkami jako počet odebraných kusů, případně minimální hodnota nákupu.

Jedná se o efektivní nástroj zejména pro ty, kteří podnikají v oblasti e-commerce. Sami obchodníci je přitom zatím nabízejí spíše svým pravidelným zákazníkům prostřednictvím newsletterů coby jakousi odměnu za přízeň. Zatím spíše v plenkách jsou specializované weby, které shromažďují slevové kupony a umožňují uživatelům si slevu samostatně aktivně vyhledat.

Jak tyto kupony fungují

Princip fungování podobného webu je velmi jednoduchý: Na svoje stránky si správce umístí html kód. V okamžiku, kdy zákazník svůj kód uplatní, je pak majiteli onoho webu vypsána provize. Zákazník přitom žádným způsobem není limitován. Kód si může stáhnout zcela zdarma a nakupuje tak, jak je zvyklý. Stačí zadat stažený kód do pole v nákupním košíku a počkat, až vám bude příslušná částka z nákupu stržena.

Slevové kupony mají výhodu především v tom, že umožňují výraznou variabilitu použití na značně široký sortiment zboží, nejste tak omezeni například jen na výprodej elektroniky. Výhoda z toho plyne i pro obchodníka. Nakupující se seznámí s více položkami v obchodě a existuje šance, že se ještě vrátí pro další nákup. A samozřejmě tím zároveň fakticky ušetří. Mezi nejoblíbenější zboží patří bezesporu móda. Vyzkoušejte například slevový kód Answear vám umožní si za nízké ceny doplnit šatník módními kousky nebo obuví. Zľavový kupón Footshop zase za výhodnější ceny „obuje” zákazníky ze Slovenska.Garance doručení 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.cz

Po - Pá 9.00 - 16.00