Trh nabízí veškerý sortiment komponentů pro automatické závlahy - trysky, postřikovače, elektromagnetické ventily, ovládací jednotky, potrubí a další. Automatické zavlažování, ať už nadzemní nebo podzemní, šetří čas i spotřebu vody. Není určeno jen pro velké plochy, automatický zavlažovací systém lze použít jak na fotbalové hřiště, park tak na členitou zahradu. Pro záhony je nejlepší kapková závlaha. Aby byla celá plocha rovnoměrně zavlažována vodou, doporučujeme si nechat od odborníka připravit návrh závlahy. Instalovat zavlažovací systém lze kdykoliv po celý rok, kdy se do strojově vykopaných rýh položí rozvodové potrubí. Pravidelné zavlažování dodá rostlinám tolik potřebnou vláhu, odmění se vám nádherným vzhledem.

Co se děje s automatickou závlahou za větru a deště?

Do automatického zavlažovacího systému je přimontovaný k ovládací jednotce dešťový senzor, ten ihned přeruší kropení během deště.  Automaticky odblokuje polévání po vypaření vody. Větrné čidlo zase ukončí kropící cyklus při silném větru (síla větru si můžete nastavit). Místo dešťového bidla lze připojit i vlhkostní čidlo ale nevýhodou je že zaznamenává vlhkost jen v malém okruhu kolem čidla. Častá otázka je, zda si mohou uživatelé automatickou závlahu napojit na ½ "zahradní ventil. Je to možné, ale ne moc vhodné, navíc si budete muset připlatit, cena za tento systém je vyšší než při běžné dimenzi potrubí 1 ".

Dokáže ovládat automatický zavlažovací systém sám uživatel?   

Po odborném zaškolení, určitě vše zvládnete sami. V první řadě si zkontrolujete čerpadlo, filtr, uzavírací armatury, ovládací ventily, elektro instalaci, občas se v zimě vytváří kondenz, poté je nutné celý systém zavodnit. Pak si zapnete ovládací jednotku, opětně dle potřeby naprogramujete, zkontrolujete záložní zdroj, většinou se jedná o 9V baterku. Při spuštění automatického zavlažovacího systému si důkladně ověřte, zda fungují všechny trysky, pakliže některá je zacpaná, je nutné ji pročistit a zkontrolovat parametry postřiku.  Garance doručení 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.cz

Po - Pá 9.00 - 16.00