Aranžování květin   

Aranžování květin na T-zboží.czToužíte po originální výzdobě své restaurace, firmy nebo domova? Nechce se vám nebo nemáte čas se starat o své květiny? Toužíte po květinách s dlouhou trvanlivostí? Jen umělé květiny nové generace rozzáří váš interiér a uklidní vaši rozbouřenou mysl. 

Kategorie umělé květiny


V jednoduchosti je síla – aranžování květin 

Chystáte se na aranžování květin a nevíte si rady? V první řadě si musíte pořídit umělé květiny, které se barvou i tvarem a druhem hodí do vašeho interiéru. Z encyklopedie se dovídáme, že aranžování květin je z hlediska ekonomického, zhodnocení produktů květinářských podniků a z hlediska estetického, jde o obor, který je odvozen od výtvarného umění. Což nám napovídá, že pokud toužíte o vytvoření originálního a úhledného celku ve své firmě, restauraci, hotelu a pod, tak bude rozumné si objednat zkušeného aranžéra. 

Kategorie zahradní dekorace

Aranžování květin – historie

Ohlédneme-li se do doby faraónů, tak zjistíme, že staří Egypťané si potrpěli na výzdobu stolů, kde se na hodovní tabuli pokládaly nádoby s kyticemi a girlandami květin. Nejenže se jednalo o estetický doplněk, ale navíc byla květinovou vůni provoněná celá místnost. Květiny se aranžovaly do kytic i v antickém Řecku a Římě.  V období renesance si na výzdobu květin nepotrpěla jen šlechta, ale i měšťané. Překypovaly z obřích bohatě zdobených váz různorodé květy. Na jednodušší vzhled květinové výzdoby byl kladen důraz až v klasicismu.  Biedermeier – kytice se zhotovují z krátkých stonků květin, které se v menších kruzích přikládají k dominantní rostlině uprostřed podle barev. Oblibu aranžování květin v minulosti nám dokládají především obrazy starých mistrů, kde můžeme obdivovat nejedno květinové zátiší. A vracíme se do ČR, kde patří mezi mezinárodně uznávané přehlídky Flora Olomouc.  
Po celém světě jsou pořádané soutěže v aranžování květin, kde je patrný neustálý pokrok viz. technologie nazvaná mluvící růže nebo se přímo na květy píšou vzkazy. A stále platí, že ani ta nejnovější technologie nenahradí tvůrčí schopnosti talentovaného aranžéra. 

Kategorie umělé květinyGarance doručení 

 

+420 774 454 067
info@t-zbozi.cz

Po - Pá 9.00 - 16.00